Seguidores

miércoles, 25 de enero de 2012

El primer equip treu un "excel·lent" el 2011.

Ja fa dies que es va tancar el termini per poder votar en l'enquesta sobre la valoració del primer equip del CF durant l'any 2011, però el dia té 24 hores, i no arribo a tot!

Ara que tinc una estoneta, aprofito per repassar els resultats de l'enquesta. En termes general les notes que s'han donat al primer equip han estat molt bones. El 19% dels participants (3 vots) li donen "matrícula". La majoria dels enquestats (44%) qualifiquen l'any 2011 com a "excel·lent". El 25% (4 vots) creuen que la nota més justa és un notable. També hi ha gent molt exigent, ja que hi ha 1 vot per un "bé", i fins i tot 1 vot per un "aprovat" ajustadet. La participació aquesta ocasió ha estat de 16 vots. Moltes gràcies per la vostra participació, i us animo a votar en la següent qüestió.

Seguint el fil d'aquesta enquesta, l'any 2011 ja és passat, i tot just acabem de finalitzar l'anada de la lliga. El nostre equip es situa vuité a la classificació amb 25 punts. Aquest proper diumenge ens visita l'Unificación Bellvitge, que ens va derrotar per 2-1 en el primer partit de la història del Begues a segona catalana. L'equip ha de continuar sumant punts per assolir l'objectiu de la permanència, i no patir massa. Creieu que serà capaç de superar aquests 25 punts en la tornada de la competició?

domingo, 22 de enero de 2012

Trionf a Moja per 0-2, que fa oblidar definitivament la mala ratxa.

Ahir el primer equip del CF Begues va aconseguir una importantíssima victòria a domicili al camp del Moja per 0-2. Va ser un partit sobretot molt seriós, sense complicacions defensives, i de contínua sensació de perill en atac quan s'arribava a la zona de 3/4 en camp contrari. Sense treure mèrits als nostres jugadors, el Moja va donar bastantes facilitats als nostres davanters. Tot i no aconseguir un joc vistós, em va recordar algun dels partits de començament de temporada.

Anant cap al camp de futbol amb l'Andy, ja comentàvem que no se sabia per quina raó havia bon "feeling" pel partit a disputar. Era una tarda de dissabte on intuïem que treuríem coma mínim un empat  de la visita a les terres penedesenques.

La rotllana inicial
del Moja va ser un paripé
L'equip local sortia amb un sistema molt similar al nostre: 4-3-3, amb laterals molt avançats quan es treia la pilota des del  darrere. El primers 20 minuts de partit confirmàven els presentiments d'Andy i meus: el Begues amb més intensitat i millor situats en ell terreny de joc sorprenia al Moja. Tot i no tenir clarament la possessió de la pilota, el control del partit era pels beguetans. Els locals no tenien molt clar com atacar el bon posicionament dels nostres jugadors, i en alguna ocasió arriscaven massa amb passades en la linea defensiva que els atacants nostres en més d'una ocasió van estar a punt de robar per plantar-se sols davant el porter rival. L'únic recurs que tenien era circular una mica la pilota per la defensa, i després llençar en llarg i en diagonal buscant les esquenes de la nostra línea defensiva: el Moja estava completament desubicat. Fruit d'aquest domini del joc, Martí revia una pilota en el vèrtex esquerra de l'àrea del Moja, s'orientava la pilota cap al centre, i amb un xutàs amb la dreta posava el 0-1 en el marcador. D'aquí fins el final de la primera part el Moja es treia la son de les orelles, i poc a poc anava agafant el ritme del partit. L'arrivada del minut 45 va resultar ser una benedicció per l'afició beguetana que es va desplaçar, ja que el locals mica en mica s'anaven ficant en el partit, i van disposar d'un parell de clares ocasions. Afortunadament per falta de punteria del davanters, o bé per bones accions de Nil, la pilota no va tocar la xarxa del Begues.


Nil va tenir una tarda molt encertada!

La segona part va ser bastant igualada fins que Martí aprofitava un malentés entre el porter del Moja i els seus centrals, i feia el 0-2. Els intents dels locals de trencar la defensa beguetana eren estèrils. El Begues es va mostrar molt sòlid i veterà fins el final del partit, i més amb l'entrada de Guillem al doble pivot que variava del 4-3-3 al 4-2-3-1 . El Moja era incapaç d'apropar-se a l'àrea del Begues amb un mínim de perill.

El millor del partit en la meva opinió ha estat la bona sensació de bloc que ha donat l'equip, i que tots els jugadors que han entrat al camp des de la banqueta s'han buidat i ho han donat tot (fins i tot Dume sortint en el minut 89), i això demostra la gran implicació de tothom.

Segurament aquesta victòria va ajudar a que el sopar post-partit a Cal Joan i la Festa Major es visquessin amb més alegria.

viernes, 20 de enero de 2012

Demà el primer equip juga a Moja a les 17h!

El primer equip es desplaçarà demà a Moja per jugar a les 17 h el darrer partit de l'anada del campionat. Desprès de la victòria "in extrremis" de la setmana passada, ara toca fer un bon partit per donar continuïtat als 3 punts aconseguits el passat diumenge davant el Can Vidalet.

Com es pot veure a la classificació adjunta, el Moja porta 5 punts més que els nostres, però és curiós que pràcticament amb els mateixos gols marcats i encaixats. L'equip penedesenc té uns resultats bastants irregulars com a local, ja que té un balaç de 4 victòries i 3 derrotes. Tot i ser un equip que va per davant de la classificació, sembla una visita accessible pel Begues. Estaria molt bé guanyar, i apropar-nos al grup dels 27 punts. 


PosEquipoPtosJuGaEmPeGfGc
11AE La Munia351611232311
102UA Horta341610423412
183Sant Cugat Esport331610333117
144CF Can Vidalet27168353829
25AE Moja27168352621
136UE Sant Ildefons27167633430
57Vallirana UD27168352829
188FA Espluguenc24166642521
119CF Begues22166462620
1210Unif. Bellvitge22165742119
1711UE Sant Joan Despi21165652019
912CF Cubelles21165652828
913CE Pubilla Casas16164482330
1514CD Marianao Poblet161651102434
915CD Odena15164393336
416Juv. 25 Septiembre121633101831
1017UD San Mauro111632112139
118Juventud Prat91630131239


Aquesta setmana, en la que solament s'han realitzat 2 entrenaments (suspés l'entreno d'avui divendres per Festa Major), els convocats són els següents:

- Porters: Nil y Jordi.
- Defenses: Vendrell, Ernest, Albert, Cristian, Cesc, Gómez, Guillem, Tutu.
- Migcampistes: Axel, Marc G., Alex, Edgar, Poti.
- Davanters: Edu, Martí, Dume, Uri, Gonzalo.

Han quedat fora aquesta setmana Andy i Raul per lesió. Es deplaçaran 19 jugadors, ja que hi han un parell que estan un mica "tocats", i el cos tècnic haurà de fer un descarte abans del partit. Quina merda al qui li toqui veure el partit desde la graderia!
 
Tant de bo l'equip tregui els tres punts de Moja, i gaudir plenament d'una gran Festa Major d'hivern per la nit! Si no falla res d'última hora, aniré a veure a l'equip. Espero no passar molt de fred, i trobar-me molts aficionats beguetans a la graderia. Sort!